Gelová razítka

Ideální příležitost pro všechny, kteří svým výtvarným dovednostem moc nevěří. Gelová razítka (případně můžete použít i jiná - houbičky, bramboru atd.) v kombinaci s barvou na textil nabízí zábavu pro celou rodinu.

Kdo si chce rychle ozdobit tričko a není si příliš jistý svým výtvarným talentem, jistě uvítá možnost použití speciálních gelových razítek, která se skvěle hodí i pro nejrůznější kombinované techniky (můžete je využít ke kresleným, malovaným i batikovaným dekorům). Razítkovat můžete už s dětmi předškolního věku a uvidíte, že se budete bavit všichni.

Co budete potřebovat?

 • jednobarevné tričko (nejlépe světlé, barvy na něm lépe vyniknou)
 • sada gelových razítek
 • textilní razítkovací polštářky různých barev
 • plastová podložka (aby se barva neprosákla na zadní stranu trička)

 

Jak na to?

Nezapomeňte tričko včas vyprat (bez aviváže) a vyžehlit!

 1. Připravte si tričko na razítkování - vložte do něj plastovou podložku a látku dobře vypněte. Razítko se pak otiskne ostře a motiv bude mít jasné kontury.
 2. Pokud máte sadu razítek v ochranné fólii, vyberte požadovaný motiv a ten přitlačte na akrylový blok vhodné velikosti.
 3. Razítko přitiskněte k barevnému polštářku a jste připraveni tisknout. Výhodou průhledného bloku je, že dobře vidíte, kam motiv umísťujete.
 4. Otiskněte razítko na látku a dobře přitlačte.
 5. Po použití stačí omýt razítko vlažnou vodou. Z akrylového bloku ho snadno odstraníte a vrátíte zpět na fólii.
 6. Jakmile s dekorováním pomocí razítek skončíte, nechte barvy zaschnout. Nezapomeňte všechna razítka dobře očistit, aby byla připravená pro další použití.
 7. Výsledný motiv zažehlete z rubové strany. 

 

Dobrý tip: výhodou snadné manipulace s razítky je mimo jiné také fakt, že si celý plánovaný vzor můžete nejprve natisknout na "nečisto" na papír a teprve pak přistoupit k dekorování textilu.

Tip na údržbu:  tričko zdobené gelovými razítky můžete prát na 40 °C.

 

Pokud jste do této chvíle měli razítka spojená
s nudnými byrokratickými úkony,
uvidíte, že razítkování může být i zábava.