V pondělí 27.9. je prodejna ve Velehradské ulici zavřena. Těšíme se na viděnou ve středu 29.9.

Gelová razítka

Ideální příležitost pro všechny, kteří svým výtvarným dovednostem moc nevěří. Gelová razítka (případně můžete použít i jiná - houbičky, bramboru atd.) v kombinaci s barvou na textil nabízí zábavu pro celou rodinu.

Kdo si chce rychle ozdobit tričko a není si příliš jistý svým výtvarným talentem, jistě uvítá možnost použití speciálních gelových razítek, která se skvěle hodí i pro nejrůznější kombinované techniky (můžete je využít ke kresleným, malovaným i batikovaným dekorům). Razítkovat můžete už s dětmi předškolního věku a uvidíte, že se budete bavit všichni.

Co budete potřebovat?

 • jednobarevné tričko (nejlépe světlé, barvy na něm lépe vyniknou)
 • sada gelových razítek
 • textilní razítkovací polštářky různých barev
 • plastová podložka (aby se barva neprosákla na zadní stranu trička)

 

Jak na to?

Nezapomeňte tričko včas vyprat (bez aviváže) a vyžehlit!

 1. Připravte si tričko na razítkování - vložte do něj plastovou podložku a látku dobře vypněte. Razítko se pak otiskne ostře a motiv bude mít jasné kontury.
 2. Pokud máte sadu razítek v ochranné fólii, vyberte požadovaný motiv a ten přitlačte na akrylový blok vhodné velikosti.
 3. Razítko přitiskněte k barevnému polštářku a jste připraveni tisknout. Výhodou průhledného bloku je, že dobře vidíte, kam motiv umísťujete.
 4. Otiskněte razítko na látku a dobře přitlačte.
 5. Po použití stačí omýt razítko vlažnou vodou. Z akrylového bloku ho snadno odstraníte a vrátíte zpět na fólii.
 6. Jakmile s dekorováním pomocí razítek skončíte, nechte barvy zaschnout. Nezapomeňte všechna razítka dobře očistit, aby byla připravená pro další použití.
 7. Výsledný motiv zažehlete z rubové strany. 

 

Dobrý tip: výhodou snadné manipulace s razítky je mimo jiné také fakt, že si celý plánovaný vzor můžete nejprve natisknout na "nečisto" na papír a teprve pak přistoupit k dekorování textilu.

Tip na údržbu:  tričko zdobené gelovými razítky můžete prát na 40 °C.

 

Pokud jste do této chvíle měli razítka spojená
s nudnými byrokratickými úkony,
uvidíte, že razítkování může být i zábava.