Mantis

Webová stránka značky: Mantis
 

 

MANTIS WORLD: "Děláme dobré oblečení správně."


Motto společnosti založené v roce 2000 v Londýně hovoří za vše: WELL MADE.

Pod záštitou výstižného sloganu se skrývá nejenom důraz kladený na materiál i design, ale v neposlední řadě i maximální ohledy na etiku výroby v souladu se životním prostředím.

V současné době nabízí Mantis World širokou škálu oděvů pro malé i větší děti a dospělé, přičemž jsou jejich produkty určeny k dalšímu dekorování. Společnost úzce spolupracuje s partnerskými výrobci z celého světa, mimo jiné z Tanzánie, Pákistánu či Bangladéše, všude věnuje značnou pozornost sociálním otázkám i ekologii.

Vše, co dělá, uskutečňuje se snahou dodat zákazníkům ty nejlepší výrobky a současně dostát výše uvedeným pravidlům. K celému procesu výroby každého kousku oblečení přistupuje s velkou mírou pečlivosti a profesionality. V jejich očích je výroba vlastně celá škála příležitostí, jak prospět lidem aktivně se ní podílejícím a přitom neohrozit životní prostředí. Oblečení od Mantis World je nadčasové, kvalitní a nepodléhá módním výstřelkům. Můžete ho oblékat znovu a znovu, aniž by se vám omrzelo, nebo vás zradilo nízkou kvalitou. Takové oděvy pak přináší maximální komfort zákazníkům a neporušují ekologické principy.

Lidé z Mantis World si moc dobře uvědomují, do jaké míry je prostředí, v němž žijeme, ohroženo. Chtějí udělat maximum, aby tuhle planetu zachovali pro budoucí generace. A jsou si vědomi, jaké podmínky panují v textilním průmyslu v řadě zemí světa. Jejich cílem je proto zvýšit používání ekologicky šetrných vláken. V roce 2017 bylo téměř 45 % jejich produkce z organické bavlny nebo z umělého vlákna Tencel®, které vzniká pomocí nanotechnologií z dřevní celulózy. Je plně odbouratelné, velice jemné, skvěle odvádí vlhko (lépe než bavlna), má antibakteriální účinky a opravdu příjemně se nosí.

Veškeré Mantis oblečení z bio bavlny se může pochlubit certifikací společnosti GOTS®, která zaručí, že od sklizně suroviny, přes její zpracování a další výrobu bylo s produktem nakládáno ekologicky a s ohledem na nejvyšší etické principy. Svým zákazníkům Mantis World poskytuje opravdu důvěryhodnou záruku. Můžete si být jistí, že tohle oblečení je skutečně WELL MADE.

KODEX PRAVIDEL SPOLEČNOSTI

NA ČEM ZÁLEŽÍ: v Mantis World si váží si každého, kdo přispívá k výrobě jejich oblečení, a dbají na to, aby jejich zaměstnanci pracovali ve vhodných podmínkách, za adekvátní mzdu a bylo s nimi zacházeno v souladu s etickými principy. Jejich továrny fungují v duchu BSCI - evropského sociálního monitorovacího systému pro etický nákup, který podporuje udržitelné pracovní podmínky. Tento kodex sdílí i se svými partnerskými dodavateli.

Spolupracují výhradně s renomovanými výrobci, kteří mají jasnou etickou a sociální politiku certifikovanou uznávanými společnostmi a vycházející z principů Mantis World. Jejich dodavateli jsou zásadně textilní továrny vybavené vhodnou a efektivní čističkou odpadních vod a tím pádem je zajištěno, že voda využívaná ve fázích zpracování/barvení se může bezpečně vrátit zpět do přírody. Ve snaze zajistit, aby jejich oblečení bylo šetrné k pokožce a neobsahovalo žádná potencionálně škodlivá barvivy nebo chemikálie, trvají na tom, aby měly všechny jejich textilie certifikaci Oeko-tex® Standard 100, přičemž všechny látky využívané k výrobě dětského oblečení odpovídají prvnímu stupni certifikace. S naprostou jistotou vědí, odkud pochází bavlna, kterou všichni výrobci Mantis World oblečení používají. Dodržují etické zásady ohledně dětské nebo nucené práce a dbají na svůj slib, že nebudou používat uzbeckou bavlnu.

Jejich činnost se nese v duchu těchto principů:

 • žádná dětská práce;            
 • žádná nucená práce;
 • žádná fyzická disciplinární opatření;
 • žádná forma diskriminace;
 • spravedlivé mzdy;
 • přiměřená pracovní doba;
 • svoboda sdružování a právo na kolektivní vyjednávání;
 • placená mateřská dovolená;
 • čisté, zdravé a bezpečné pracovní prostředí;
 • zdravotní péče;
 • ochrana proti korupci;
 • zachování a ochrana místního životního prostředí.

 

INFORMACE NA ŠTÍKU

ŠTÍTEK VZADU NA KRKU

Většina produktů Mantis World má v současné době odtrhávací štítek vzadu na krku. Na něm jsou uvedeny informace o velikosti a stylu. Dá se snadno odstranit a tím vzniká prostor pro umístění značky (rebranding). V současné době se provádějí změny v označování a postupně by na tento systém měly přejít všechny produkty. Ty, u kterých najdete odtrhávací štítek už nyní, to mají vždy v popisu vyznačeno.

ŠTÍTEK SE SYMBOLY ÚDRŽBY

Tento štíte se většinou nachází v bočním švu a obsahuje podrobnosti o složení použitých vláken, zemi výroby a původu použité bavlny. Pokud byste se rozhodli produkt označit vlastní značkou, je ze zákona nutné tento štítek zachovat. Legislativa dále požaduje, aby zde byly informace uvedeny ve všech jazycích EU. Každý produkt musí být označen také názvem a adresou výrobce. Tyto údaje bývají umístěny tak, aby je zákazník mohl snadno odstranit a přitom ostatní důležité informace zůstaly zachovány.

Při péči o oblečení byste se měli řídit instrukcemi na základě uvedených symbolů údržby. Je-li jen lehce znečištěné, perte ho na nižší teplotu, čímž ušetříte energii a omezíte emise CO2, takže budete ohleduplní k životnímu prostředí a současně prodloužíte životnost svého oblečení.

389
3901389390

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.