AKTUÁLNĚ PROBÍHÁ KOMPLETNÍ VÝPRODEJ SKLADOVÝCH ZÁSOB. CENY POUZE DO VYPRODÁNÍ! SLEVY NA VŠE (SKLADEM) AŽ 60 %

lyocell

Lyocell je přírodní vlákno nové generaceJedná se o přelom ve výrobě textilií, nadmíru šetrný k životnímu prostředí. Je to měkký, jemný materiál, na omak velmi příjemný. Vyniká svou prodyšností, lehkostí a je chladivý. Překvapí také vysokou pevností. Díky svému organickému původu má termoregulační a antibakteriální schopnost.

Výroba lyocellu

Vlákna regenerované celulózy procházejí ekologicky udržitelným procesem (je také myšleno na recyklaci vody a chemikálií) pocházejí ze stromů – převážně buku, dubu, břízy, eukalyptu a smrku, jejichž kácení a zpracování je pod přísným dohledem.Když váš kousek oblečení doslouží, je lyocell 100 % biologicky rozložitelný a kompostovatelný.

S výrobky šité z vlákna lyocell se setkáte také pod obchodní značkou Tencel

Vlastnosti

Tkanina vyrobená z materiálu lyocell má výborné vlastnosti, snadno se udržuje, barvy na ní skvěle drží, takže se neopírá a barvy jsou zářivéLze ho barvit na krásné syté odstíny. Říká se mu také měďnaté hedvábí. Všechny výše jmenované vlastnosti ho činí obzvláště oblíbeným pro oděvní značky a ložní prádlo.

Tencel se také mísí s jinými vlákny, jako je bavlna nebo polyester. Tím se zlepšují vlastnosti výrobku, který je pak měkčí a látka déle vydrží. 

Rozdíl mezi lyocellem a viskózou

Materiál je docela podobný viskóze, kde jde také o vlákna z regenerované celulózy. Při výrobě viskózy, či umělého hedvábí, se však využije více energie i chemikálií. Lyocell je také výrazně pevnější než viskóza (za sucha i za mokra), méně se vytahuje a má příjemný hedvábný omak. Za mokra má tendenci uvolňovat vlákénka; toho se někdy využívá k výrobě látek s jemně chmýřitým povrchem – „peach skin“. Na druhou stranu se to bohužel po nějaké době projevuje jemnými žmolky