AKTUÁLNĚ PROBÍHÁ KOMPLETNÍ VÝPRODEJ SKLADOVÝCH ZÁSOB. CENY POUZE DO VYPRODÁNÍ! SLEVY NA VŠE (SKLADEM) AŽ 60 %

elastan

Elastan je vysoce pružnésyntetické, polyuretanové vlákno. Tato vlákna jsou schopná bez porušení zvětšit svou délku 3 - 7x. Po uvolnění působící síly se vrací zpět do své výchozí délky. Vlákna jsou jemná a nikdy se nepoužívají jako jediný materiál pro výrobu oblečení, vždy je najdeme v kombinaci s dalšími vlákny.

U svršků, které obsahují elastanová vlákna, zákazníci ocení hlavně pružnost materiálu a schopnost dlouhodobě si udržet svůj tvar a výrazně snížený sklon k mačkavosti. Zároveň se přidáním malého množství elastanu nezmění vlastnosti základního materiálu. Elastanové vlákno je odolné vůči mořské vodě a působení světla.

Elastanové vlákno nepřijímá vlhkost a díky tomu se jednoduše udržuje. Praní a celkovou údržbu textilií s obsahem elastanu, je třeba přizpůsobit požadavkům materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství. Oblečení s elastanem vyžduje nižší teploty praní i žehlení než například samotná bavlna nebo viskóza. Doporučujeme praní v rozmezí 30 a 40 °C.

Elastan nelze barvit běžně dostupnými barvami.

Materiály, ze kterých se vyrábí běžná trika, tj. bavlna, viskóza, polyester, samy o sobě nedrží tvar a jednoduše se vytahají. Díky elastanu se vlákna ale po vyprání vrátí do původního stavu - k tomu postačí 2 až 8 procent elastanu.

Funkční prádlo a oblečení na sport obsahuje 10 - 15 procent. Díky tomu padnou funkční látky perfektně na tělo a zároveň neomezují v pohybu. Odvod vlhkosti a prodyšnost zařídí zbylých 85-90 % polyesteru nebo polyamidu.