elastan

Elastan je vysoce pružnésyntetické, polyuretanové vlákno. Tato vlákna jsou schopná bez porušení zvětšit svou délku 3 - 7x. Po uvolnění působící síly se vrací zpět do své výchozí délky. Vlákna jsou jemná a nikdy se nepoužívají jako jediný materiál pro výrobu oblečení, vždy je najdeme v kombinaci s dalšími vlákny.

U svršků, které obsahují elastanová vlákna, zákazníci ocení hlavně pružnost materiálu a schopnost dlouhodobě si udržet svůj tvar a výrazně snížený sklon k mačkavosti. Zároveň se přidáním malého množství elastanu nezmění vlastnosti základního materiálu. Elastanové vlákno je odolné vůči mořské vodě a působení světla.

Elastanové vlákno nepřijímá vlhkost a díky tomu se jednoduše udržuje. Praní a celkovou údržbu textilií s obsahem elastanu, je třeba přizpůsobit požadavkům materiálu, který je zastoupen v převažujícím množství. Oblečení s elastanem vyžduje nižší teploty praní i žehlení než například samotná bavlna nebo viskóza. Doporučujeme praní v rozmezí 30 a 40 °C.

Elastan nelze barvit běžně dostupnými barvami.

Materiály, ze kterých se vyrábí běžná trika, tj. bavlna, viskóza, polyester, samy o sobě nedrží tvar a jednoduše se vytahají. Díky elastanu se vlákna ale po vyprání vrátí do původního stavu - k tomu postačí 2 až 8 procent elastanu.

Funkční prádlo a oblečení na sport obsahuje 10 - 15 procent. Díky tomu padnou funkční látky perfektně na tělo a zároveň neomezují v pohybu. Odvod vlhkosti a prodyšnost zařídí zbylých 85-90 % polyesteru nebo polyamidu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení